Брускети

Брускети - пица

За сите кој знаат да уживаат и да се забавуваат брускетите со вкус на пица се вистинско задоволство. Составени од пченично брашно, сончогледово масло, зачинети со вкус на пица, оригано, лук во прав, екстракт од црвена пиперка, сол, пченкарен скроб, сол, шеќер.

Брускети - домат и маслинки

Вкусни брускети со домати и маслинки како мезе и повод за средба со пријателите! Препуштете се на задоволство составено од пченично брашно , сончогледово масло, зачин со вкус на домати и маслинки, маргарин(растителни масла), оригано, сол.

Брускети - спанаќ и сирење

Изненадете ги најблиските со крцкави и секогаш свежи брускети со спанаќ и сирење. Вистинско задоволство за правите уживатели на добро мезе составено од пченично брашно, сончогледово масло, сушен спанаќ, сирење во прав, лук во прав, сол,шеќер.